Ethiek en Gezondheid 4
Het doel van de ethiek op het terrein van gezondheidszorg is om betrokkenen bewust te maken van de ethische vraagstukken die spelen en in staat te stellen om hierin een afweging te maken van de verschillende mogelijkheden om verantwoorde keuzes te maken voor hun handelen.
Over dit programma
Doel
Het programma Ethiek en Gezondheid 4 maakt onderzoek mogelijk op het terrein van ethiek in de gezondheidszorg. De doelstelling van het programma is het vergroten van inzicht in en kennis over concrete, actuele, ethische dilemma's of vragen op het terrein van ethiek en gezondheid. De opgedane kennis en inzichten dragen bij aan de ondersteuning in verbetering van de gezondheidszorgpraktijk en het gezondheidsbeleid.
2 pijlers
Het programma kent 2 pijlers. De eerste pijler bestaat uit een open inschrijving door middel van een subsidieronde. De tweede pijler richt zich op onderzoeks- c.q. beleidsvragen op het terrein van ethiek en gezondheid die het ministerie van VWS aanreikt.
Programmacommissie
Voorzitter
Mr. L.J.S. (Léon) Wever
Leden
Drs. A.J.M. (Janet) van Bavel
Prof. dr. G. (Gerrit) Glas
Dr. M. (Michelle) Habets
Drs. S. (Sanne) Krikke
Drs. J.J. (Jasmijn) de Lange
Prof. dr. E. (Evert) van Leeuwen
Dr. A. (Alies) Struijs
T. (Teun) Toebes
Waarnemer ministerie van VWS
Dr. I. (Ivy) van Dijke
Per subsidieronde wordt een afweging gemaakt wie onderdeel is van de beoordelingscommissie.