Achtergrond afbeelding Achtergrond afbeelding darkmode

Veelgestelde vragen subsidie ‘Toepassing van bestaande AMR kennis in de praktijk’

Op 26 mei 2025 was de informatiebijeenkomst voor de subsidieoproep 'Toepassing van bestaande AMR kennis in de praktijk'. Lees hieronder de veelgestelde vragen en antwoorden.

  • Bij het schrijven van een subsidieaanvraag raden we u aan de tekst van de subsidieoproep bij de hand te houden. Dit document is leidend voor deze ronde en kunt u vinden op de subsidieoproeppagina op onze website. In uw aanvraag dient u de programmacommissie te overtuigen van de relevantie, toegevoegde waarde van uw aanvraag en de passendheid binnen de oproep. De programmatekst van het programma Antimicrobiële Resistentie 3 (AMR3) kunt u raadplegen voor de context van deze subsidieoproep.

  • Het is aan u als aanvrager om de programmacommissie te overtuigen dat het voorstel voldoende binnen de scope van deze subsidieoproep valt. ZonMw kan niet inhoudelijk ingaan op de geschiktheid van specifieke onderwerpen of ideeën. Lees goed de voorwaarden en de criteria in de oproeptekst waar uw aanvraag aan moet voldoen.

  • Ja, aanvragen dienen voort te bouwen op voorgaande ZonMw projecten zoals beschreven in de voorwaarden in hoofdstuk 3 van de subsidieoproep. Uw subsidieaanvraag moet aan deze voorwaarden voldoen om in behandeling te kunnen worden genomen.

  • Alle ZonMw projecten zijn vindbaar in de ZonMw-projectendatabank. Hier kunt u het project zoeken via de zoekfunctie op dossiernummer, titel en/of programma.

  • Een in Nederland gevestigde organisatie of instelling kan (mede)aanvrager zijn binnen deze subsidieoproep, mits wordt voldaan aan de voorwaarden zoals beschreven in de oproep. Let wel dat het verplicht is om iemand met aantoonbare expertise op het gebied van implementatie (zoals een Implementation Science Practitioner) op te nemen in de projectgroep. 

  • Ja, dat is toegestaan mits het nieuwe voorstel een duidelijke en aantoonbare link met antimicrobiële resistentie heeft. De koppeling moet helder worden beschreven in de aanvraag. Het eerder uitgevoerde ZonMw-project hoeft dus niet afkomstig te zijn uit een van de (internationale) AMR-programma’s van ZonMw.

  • Ja, dat is mogelijk. Het is belangrijk dat u als aanvrager de programmacommissie overtuigt dat implementatie van deze interventie in de andere setting haalbaar en relevant is. De focus van deze oproep ligt op de toepasbaarheid in de Nederlandse zorgpraktijk, ook als dat een andere setting betreft.

  • Ja, dat is mogelijk, maar deze oproep is niet primair bedoeld voor het hergebruiken van data. De nadruk ligt op de toepassing van bestaande onderzoeksresultaten en kennis in de praktijk. Hergebruik van data mag onderdeel zijn van het project, mits het bijdraagt aan implementatie van eerder ontwikkelde kennis, strategieën of interventies. Het projectdoel moet dus implementatiegericht zijn.

  • Deze oproep richt zich op bestaande kennis en bewezen effectieve strategieën/interventies. Er moet voldoende onderbouwing zijn dat de interventie of aanpak werkt. Kwalitatieve inzichten kunnen de onderbouwing ondersteunen. Belangrijk is dat de programmacommissie overtuigd wordt van de effectiviteit hiervan voor toepassing. De mate van onderbouwing is een beoordelingscriterium, dus lees deze goed na in de subsidieoproeptekst.

  • Ja, dat kan. Ook onderzoekers die niet betrokken waren bij het voorgaande ZonMw-project kunnen indienen, mits zij aantoonbare toegang hebben tot en kennis hebben van de gegevens en resultaten van dit project. In de aanvraag moet aantoonbare afstemming met de oorspronkelijke projectgroep als onderdeel helder beschreven worden. Zie hiervoor ook sectie 2.1 van de oproeptekst.

  • Deze subsidieoproep is gericht op de Nederlandse zorgpraktijk. Aanvragen kunnen voortbouwen op internationale ZonMw-projecten, maar de toepassing moet plaatsvinden in de Nederlandse zorgpraktijk.

  • Als u de deadline van de vooraanmelding gemist heeft, neem dan spoedig contact met ons op via amr@zonmw.nl.

Kenmerken

Openingsdatum:
8 mei 2025
Budget subsidieronde:
1200000
Budget per aanvraag:
Maximaal € 200.000,-
Gerelateerde programma's:

Subsidieaanvraag vooraf aanmelden

Uw subsidieaanvraag vooraf aanmelden kon tot uiterlijk 2 juni 2025, 14.00 uur. Heeft u deze deadline gemist? Neem dan spoedig contact met ons op via amr@zonmw.nl.

Contact

Karen 't Hooft

Programmamanager
amr [at] zonmw.nl

Anouk Warmerdam

Programmamanager
amr [at] zonmw.nl

Sandra Quanz

Programmamedewerker
amr [at] zonmw.nl

Servicedesk

Neem bij technische vragen over het online indiensysteem van ZonMw contact op met Servicedesk Mijn ZonMw. Deze is van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 tot 17.00 uur bereikbaar.
servicedesk [at] zonmw.nl