Achtergrond afbeelding Achtergrond afbeelding darkmode

Congres Focus op onderzoek 2026

28 september 2026 09.30 - 17.00 uur, Postillion Hotel in Bunnik

Op maandag 28 september 2026 vindt in het Postillion Hotel in Bunnik de 9e editie van het congres Focus op onderzoek plaats. Het congres staat in het teken van het motto ‘Onderzoek in actie’ en wordt georganiseerd door de Kenniscoalitie Zorg voor mensen met een verstandelijke beperking.

Aanmelden

Focus op onderzoek geeft informatie over recent onderzoek op belangrijke themagebieden. Het biedt onderzoekers, professionals en cliënten de gelegenheid om te reflecteren op nieuwe ontwikkelingen en de rol van onderzoek in de praktijk. Daarnaast vormt het congres een platform waar onderzoekers, professionals en cliënten met elkaar van gedachten kunnen wisselen over resultaten van onderzoeksprojecten. Het congres slaat een brug tussen het wetenschappelijk onderzoek en de dagelijkse praktijk in zorg en ondersteuning voor mensen met een beperking.

De dag is bestemd voor (zowel universitaire als niet-universitaire) onderzoekers, managers, professionals van zorginstellingen, beleidsfunctionarissen van ouder- en cliëntenorganisaties, brancheorganisaties en overheid.

Meld je nu aan!

Meer informatie

De Kenniscoalitie Zorg voor mensen met verstandelijke beperkingen organiseert het congres. Dit is een samenwerking tussen ZonMw, Vilans, Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN), de Associatie Academische Werkplaatsen Leven met een Verstandelijke Beperking en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).