Achtergrond afbeelding Achtergrond afbeelding darkmode

Veelgestelde vragen subsidieoproep: Implementatie-impuls COVID-19 programma

Op 22 oktober 2025 is er een informatiebijeenkomst geweest. Tijdens deze bijeenkomst zijn vragen gesteld. Hieronder een overzicht van de veelgestelde vragen en antwoorden. Deze pagina zal regelmatig worden geactualiseerd met ontvangen vragen.

Let op: De inhoud van de subsidieoproep is altijd leidend.

1. Alleen subsidieaanvragen die voortbouwen op tenminste één afgerond project met een toegekend subsidiebudget van meer dan € 50.000,- uit eerdere subsidierondes van het COVID-19 programma van ZonMw komen in aanmerking voor subsidie. Wat wordt bedoeld met ‘afgerond project’?

Met afgerond bedoelen we projecten waarvan de einddatum is verstreken ten tijde van indiening. Ook projecten waarvan de einddatum is verstreken, maar waarvan het eindverslag nog niet is aangeleverd bij ZonMw kunnen een aanvraag indienen mits de beschikbare resultaten duidelijk en toegankelijk beschreven worden in de subsidieaanvraag.

2. De subsidieaanvraag moet ingediend worden via Mijn ZonMw. Kan ik ook offline werken aan de aanvraag? 

Ja, zodra u uw subsidieaanvraag bent gestart, kunt u uw aanvraag downloaden. De knoppen ‘Exporteer naar Word’ en ‘Generate new PDF’ zijn tools om het aanvraagformulier (met of zonder ingevulde tekst) offline met uw collega’s te delen en voor uw eigen administratie op te slaan. 

3. Is er een template (voorbeeld) beschikbaar van de projectkostenmodule? 

De projectkostenmodule kunt u inzien vanaf het moment dat er een subsidieaanvraag wordt gestart in Mijn ZonMw. 

4a. Mag ik een subsidieaanvraag indienen die voortbouwt op meerdere projecten? 

Ja, mits de projecten afkomstig zijn uit eerdere subsidierondes van het COVID-19 programma van ZonMw (met een toegekend subsidiebudget van meer dan € 50.000,-) én zijn afgerond. Er gelden enkele restricties, lees hiervoor aandachtig paragraaf 3.1. Wie kan aanvragen? Samenwerking tussen projecten, gericht op het bundelen van kennis en het benutten van bestaande producten en resultaten, wordt nadrukkelijk gestimuleerd. 

4b. Mag ik data gebruiken van COVID-19-projecten waarvan de einddatum nog niet verstreken is bij indiening?

De subsidieaanvraag mag niet gebaseerd zijn op een COVID-19-project dat nog niet is afgerond. Alleen subsidieaanvragen die voortbouwen op tenminste één afgerond project met een toegekend subsidiebudget van meer dan € 50.000,- uit eerdere subsidierondes van het COVID-19 programma van ZonMw komen in aanmerking. Het is wel toegestaan om openbare data uit lopende projecten te gebruiken ter ondersteuning van de aanvraag/het project. 

4c. Ik wil een subsidieaanvraag indienen die voortbouwt op twee afgeronde COVID-19-projecten. Van welk project moet ik een schriftelijk akkoord voor het vervolgproject aanleveren?

Wanneer de aanvrager van de implementatie-impuls niet tot dezelfde organisatie behoort als de hoofdaanvrager van het voorgaande ZonMw-project(en) moet de organisatie van de hoofdaanvrager van het voorgaande ZonMw-project(en) schriftelijk akkoord geven voor het vervolgproject. In dit akkoord moet tevens worden verklaard dat de kennis en de onderzoeksresultaten van het voorgaande project beschikbaar en toegankelijk zijn voor het vervolgproject. Dit akkoord moet als verplichte bijlage worden toegevoegd aan de subsidieaanvraag.

4d. Mijn aanvraag bouwt voort op twee afgeronde COVID-19-projecten. In sectie 1.2 van het aanvraagformulier in Mijn ZonMw kan ik echter maar één dossiernummer invullen. Wat nu?

Dat klopt, in sectie 1.2 kunt en moet u één dossiernummer invullen. Daarnaast dienen beide dossiernummers duidelijk te worden vermeld bij het onderdeel ‘4.2 Doel’ van de het aanvraagformulier, zoals vereist volgens sectie 4.1.6 van de subsidieoproep.

4e. Wanneer de aanvrager van de implementatie-impuls niet tot dezelfde organisatie behoort als de hoofdaanvrager van het voorgaande ZonMw-project(en) moet de organisatie van de hoofdaanvrager van het voorgaande ZonMw-project(en) schriftelijk akkoord geven voor het vervolgproject. Is hiervoor een template beschikbaar?

Nee, voor dit schriftelijk akkoord is geen template beschikbaar vanuit ZonMw. Zoals beschreven in paragraaf 3.1 van de subsidieoproep, moet er worden verklaard dat de kennis en onderzoeksresultaten van het voorgaande project beschikbaar en toegankelijk zijn voor het vervolgproject. 

4f. Voor mijn subsidieaanvraag moet ik een schriftelijk akkoord indienen voor het vervolgproject. Wie moet dit schriftelijk akkoord geven?

Conform de subsidieoproep moet de organisatie van de hoofdaanvrager van het voorgaande ZonMw-project schriftelijk akkoord geven voor het vervolgproject. De verklaring dient daarom te worden ondertekend door iemand die bevoegd is om namens de organisatie te tekenen. 

5. Kan er meer dan één impuls-subsidie worden aangevraagd voor hetzelfde afgeronde COVID-19-project indien de aanvraag wordt ingediend door verschillende aanvragers? 

Deze subsidieoproep is in beginsel bedoeld om éénmalig een impuls-subsidie beschikbaar te stellen per afgerond COVID-19-project. In het geval meerdere subsidieaanvragen worden ingediend voor hetzelfde afgeronde project zullen deze in volgorde van binnenkomst worden beoordeeld aan de hand van de voorwaarden en beoordelingscriteria zoals beschreven in de oproep. 

Heeft u een vraag die nog niet wordt beantwoord? 
- Voor inhoudelijke vragen over de subsidieoproep kunt u het ZonMw-programmateam benaderen via covid19@zonmw.nl.
- Voor technische vragen over Mijn ZonMw kunt u contact opnemen met de ZonMw Servicedesk via servicedesk@zonmw.nl.