Achtergrond afbeelding Achtergrond afbeelding darkmode

Bijeenkomst Verbinding Jeugd: Samen van Start

7 oktober 2026, 9.00 - 13.30 uur, Kanaal 30 in Utrecht

In de komende jaren werken regionale consortia aan een belangrijke opgave: het versterken van de sociaalpedagogische basis. Vanuit de overtuiging dat kinderen en jongeren het best opgroeien in een omgeving waarin zij zich gezien, gesteund en verbonden voelen, zetten we gezamenlijk in op kennisontwikkeling, samenwerking en duurzame impact. 

Over de bijeenkomst

Graag nodigen wij je uit voor de startbijeenkomst van 4 regionale onderzoeksprojecten én het  overkoepelend onderzoek verbinding Jeugd. Ook de landelijke beleidslijn Verbinding Jeugd van de ministeries SZW, OCW en VWS is onderdeel van dit traject. Juist de verbinding tussen lopende initiatieven, beleid, praktijk, onderzoek, onderwijs en ervaringskennis biedt kansen om van elkaar te leren en gezamenlijk te bouwen aan sterke netwerken rondom jeugd en gezinnen.

Wie kan aanmelden?

Wij nodigen een breed netwerk uit. Of je nu werkzaam bent in de jeugdhulp, het onderwijs, kinderopvang, welzijn, gemeenten, onderzoek, beleid, ouder- of jongerenvertegenwoordiging: jouw betrokkenheid en expertise zijn van grote waarde. Alleen samen kunnen we werken aan een sterke, verbonden omgeving waarin jeugdigen kunnen opgroeien, ontwikkelen en meedoen.

Wat gaan we doen deze bijeenkomst?

  • We maken kennis met de 4 onderzoeksprojecten: 
  1. It takes a village: Samen bouwen aan lokale netwerken voor een veerkrachtige generatie
  2. Generation CoNNect: Polarisatie Tegengaan en LHBTQ+ Inclusie Versterken in Noord-Nederland
  3. Opgroeien doe je samen! Community schools voor versterking van de sociaal-pedagogische basis van jonge kinderen
  4. GROW2GETHER: Samenwerken om Onderwijstransities voor Kinderen met Extra Ondersteuningsbehoeften te Verbeteren
  • We onderzoeken waar onze ambities overlappen en waar concrete kansen liggen voor samenwerking.
  • We delen succesverhalen en brengen ervaringskennis in om de praktijk, beleid en onderzoek dichter bij elkaar te brengen.
  • We leggen waardevolle, vroege verbindingen tussen nieuwe en bestaande initiatieven.

Praktische informatie

Wanneer? 7 oktober van 9.00 uur tot 13.30 uur (inclusief netwerklunch)
Waar? Kanaal30 te Utrecht (Kanaalweg 30, 3526 KM)

Aanmelden

Aanmelden voor deze bijeenkomst kan via het inschrijfformulier op de website van Netwerk Met Andere Ogen

Snel naar

Gerelateerde programma’s