Veel gestelde vragen bij de Subsidieoproep: ‘Gemeenten Samen Gezond’. Deze vragen worden aangevuld nav vragen uit mails en telefonisch contact.
Een gemeente, GGD en kennisinstelling kan maar bij 1 subsidieaanvraag betrokken zijn in het kernteam.
In een adviserende rol kan een landelijk kennisinstituut zoals RIVM, Pharos, Movisie bij meerdere aanvragen betrokken zijn, maar echter maar met maximaal 10% aandeel in de begroting voor deze adviesrol.
In de oproep is het volgende opgenomen:
Bewoners om wie het gaat: de doelgroepen van de Wet Publieke Gezondheid, volwassenen, gezinnen en senioren: in de aanvraag moet duidelijk zijn hoe bewoners op een directe manier betrokken zijn bij de uitvoering van het project en het onderzoek.
Deze groep kan als overig projectgroeplid worden opgevoerd, net zoals personen vanuit beleid en praktijk en/of (markt)partijen die op een andere wijze betrokken zijn (trekker deeltraject, adviseur).
Ook kan in de werkwijze uitgewerkt en onderbouwd worden hoe bewoners een werkelijk actieve, eigen bijdrage aan het project leveren.
Bij honorering zal ZonMw een samenwerkingsovereenkomst van u vragen. Hiervoor wordt dan een format verstrekt. Op de ZonMw website kunt u hier ook meer informatie over vinden op deze pagina. Daar staat ook een voorbeeld en een verkorte versie van samenwerkingsovereenkomst die u zou kunnen gebruiken. De subsidievoorwaarden staan hier. De hoofdaanvrager en mede-aanvragers zijn samen verantwoordelijk om hieraan te voldoen. In de samenwerkingsovereenkomst maakt u die afspraken formeel.
In de subsidieoproep staat verwezen naar deze lopende rondes. Onderwerpen die in deze rondes aan bod komen, zijn uitgesloten.
In deze oproep gaat het om de public health doelgroep, het grotere deel van de bevolking die wel risico loopt of beginnende symptomen heeft, maar niet ‘in zorg’ is als patiënt. Het gaat om versterken van de 0e lijn, verschuiving van 1e lijn naar 0e lijn en versterking van preventie en ‘brede gezondheid’ in de samenleving.
Disclaimer: Wij benadrukken met klem dat de oproep met de daarin gestelde criteria altijd leidend zijn voor de beoordeling van uw project.
Disclaimer: Het uiteindelijke advies zal gegeven worden door de commissie.