Op 5 november 2019 was er een bijeenkomst voor onderzoekers met projecten binnen de programma’s DO, GGG en GGH. Eén van de grote problemen bij klinisch onderzoek is het includeren van patiënten in de studie. Het QuinteT team (Qualitative Research Integrated in Trials) van de universiteit van Bristol was uitgenodigd om hun ervaringen met het optimaliseren van inclusie van patiënten te delen.
Het team van QuinteT onderzoekt hoe de werving van patiënten voor RCT’s verbeterd kan worden. Zij gaat er in haar aanpak vanuit dat alle geschikte patiënten voor het onderzoek de kans moeten krijgen om een geïnformeerde keuze te maken over het al dan niet meedoen met de RCT. Door voor de patiënt onduidelijke of ongebalanceerde informatie is dat niet altijd het geval. De manier waarop deelnemers uitleg krijgen over het onderzoek en de verschillende behandelopties speelt dus een belangrijke rol bij inclusie.
Hoe patiënten de manier waarop onderzoekers patiënten hen benaderen en betrekken bij hun studie ervaren, werd verteld door Elja van der Veer, voorzitter van het bestuur van International Mito Patients. Zij gaf onder meer aan dat patiënten niet behandeld willen worden als onderzoeksobject, maar als mens. Om de informatie over het onderzoek te verbeteren helpt het om al bij het opstellen van deze informatie patiënten te betrekken. Een andere tip was om een patiëntenorganisatie partner te maken voor het vinden van deelnemers.
Astrid Schut, managing director van de Werkgroep Cardiologische centra Nederland (WCN) vertelt hoe ze vanuit de WCN de inclusie bij RCT’s coördineren. Zij stelde dat er veel competenties nodig zijn voor een succesvolle RCT. In een onderzoeksteam zijn er dus mensen met een diverse achtergrond en ervaring nodig. Uit ervaring blijkt dat snelle inclusie begint met een goed protocol, site selectie proces, parallelle processen in de opstart en pro actief communiceren. Alle betrokken moeten goed mee willen en kunnen werken en de tijdlijnen en verwachtingen moeten helder zijn.
Onderzoeker Max Reijman (PhD) klinisch onderzoeker orthopedie bij het Erasmus MC deelde zijn ervaringen en geleerde lessen. Zijn hoofdboodschap was dat regelmatig persoonlijk contact met alle betrokkenen gedurende de hele looptijd van de studie essentieel is. De studie moet een aanspreekpunt hebben. Die persoon moet zorgvuldig, enthousiasmerend en goed bereikbaar zijn en zelf regelmatig contact zoeken.