De Nederlandse gezondheidszorg staat voor grote uitdagingen. Door toename van het aantal ouderen en chronisch zieken neemt de zorgvraag toe, terwijl tegelijkertijd hogere eisen aan kwaliteit en transparantie opgevoerd worden. De eerstelijnszorg speelt bij deze uitdaging een centrale rol. Zorg dicht bij huis is prettig voor zorgvragers. Nog beter is het wanneer een zorgvraag voorkomen kan worden door vroegtijdig in te spelen op specifieke gezondheidsrisico’s in de lokale bevolking. Dat vraagt om meer samenwerking tussen de klassieke domeinen van preventie, zorg en welzijn. Het doet een beroep op het zien van nieuwe kansen door zorgaanbieders; op ondernemerschap.
De eerstelijnszorg bestaat op dit moment nog grotendeels uit relatief kleine werkeenheden met een inhoudelijke oriëntatie. Om de uitdagingen van de toekomst het hoofd te kunnen bieden is een gestructureerde bundeling van krachten nodig. VWS heeft daarom opdracht gegeven tot een stimuleringsprogramma dat de organisatiekracht en daarmee het innovatief vermogen van de zorg dicht bij huis moet vergroten.
Er zijn drie programmalijnen:
Uit het budget van Op één lijn is € 300.000,- toegekend aan de Evaluatiecommissie Integrale Bekostiging.
Nieuwsarchief van dit programma
Alle 62 projecten binnen dit programma
Budget: € 16.625.000
Status: Uitvoering
Looptijd:
2009
2013
Oproep ronde Verbinden van Preventie en Curatie. Deadline: 12 juni 2012
Programma’s Academische Werkplaatsen Publieke Gezondheid en Op een lijn
10 februari 2012
Digitale businesscase tool voor de eerstelijnszorg
Flyer over de digitale businesscase tool voor de eerstelijnszorg. Met deze webtool kunnen zorgverleners en hun adviseurs de effecten van nieuwe samenwerkingsvormen vooraf inschatten en onderbouwen.
Wilt u effecten van nieuwe samenwerkingsvormen in de eerstelijnszorg vooraf kunnen inschatten en onderbouwen? Maak dan gebruik van de digitale businesscase tool.
De zoekwidget doorzoekt tientallen relevante en betrouwbare sites op informatie over samenwerking in de eerstelijnszorg. De widget biedt veel mogelijkheden om te filteren en te sorteren. Het is een initiatief van het Landelijk Overleg Versterking Eerste lijn (LOVE).