12 maart 2010
Implementeren vergt een goede voorbereiding met kennis van zaken. Maar ook passie en slagkracht zijn hard nodig. Eens in de twee jaar worden hoofd, hart en handen geprikkeld met het landelijke implementatiecongres Kennis Beter Delen. Dit is dé plek voor de zorgsector om nieuwe kennis over implementeren op te pikken en daarmee concreet aan de slag te kunnen. Zeventien landelijke (kennis)instellingen organiseren dit congres. ZonMw trekt de kar.
Het eerste KBD-lustrum zal op 4 maart 2010 plaatsvinden in NBC Nieuwegein. In vierenveertig sessies komen succesvolle en werkbare aanpakken aan bod voor actuele verbetervragen uit de zorgpraktijk. Rob de Wilde en Manu de Bruyn zullen plenair kennis en inzichten overbrengen uit het veld van veranderkunde respectievelijk creativiteit.
Op de website Kennis Beter Delen kunt u zich inschrijven voor het congres.
ZonMw voert de regie uit van 10 landelijke kwaliteitsverbeterprogramma's. Sneller Beter, Zorg voor Beter, Beter Voorkomen en Lak-GGZ ziin voorbeelden daarvan. Twee internationaal vermaarde onderzoekers John Ovretveit en Niek Klazinga, voeren een meta-evaluatie uit naar deze programmas.
De metaevaluatie zal vragen beantwoorden als: Wat zijn de opbrengsten van de programmas, wat hebben we daarvan geleerd, hoe succesvol was ZonMw met de regievoering, hoe staat Nederland ten opzichte van andere landen in de investering in grootschalige kwaliteitsverbetering? Op Kennis Beter Delen zal de evaluatie zowel plenair aan bod komen als in een masterclass voor onderzoekers en een verbetrspreekuur voor programma managers.