11 november 2011
Op het congres "Een wereld te winnen: kwaliteit in de zorg voor álle jeugd" op 10 november is het praktijkboek Diversiteit in het jeugdbeleid uitgereikt. Ook presenteerden de drie academische werkplaatsen diversiteit in het jeugdbeleid er hun resultaten. Het congres werd georganiseerd door de drie werkplaatsen, in samenwerking met ZonMw en Nicis.
Praktijkboek
Praktijkvoorbeelden vanuit de academische werkplaatsen Diversiteit in het jeugdbeleid zijn verzameld in het boek Diversiteit in het jeugdbeleid: een wereld te winnen
(samenvatting). In dit praktijkboek wordt beschreven hoe gemeenten en instellingen diversiteit in het jeugdbeleid kunnen vormgeven en uitvoeren en welke winst er te behalen is met diversiteitgevoelig jeugdbeleid. Het eerste exemplaar van het boek werd uitgereikt aan Léon Wever, directeur Jeugd bij het ministerie van VWS. Het boek vol tips en trucs werd tevens aan alle congresbezoekers gratis meegegeven. Het boek is ook te bestellen bij SDU Uitgevers.
Congres
Tijdens het congres gingen twee expertpanels in discussie met beroepskrachten in de zaal, beleidsmakers en opleiders over onderwerpen als: hoe kan een gemeente diversiteitsgevoelig jeugdbeleid vormgeven en hoe maak je optimaal gebruik van het informele netwerk rond alle gezinnen. Na de lunch werd een actief en afwisselend workshopprogramma aangeboden, waarbij uitwisseling van ervaringen en ‘kijken in de keuken van een ander’ centraal stonden.